2010 Yılın Bağımsız Ödülleri

Minecraft Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
IndieDB'nin Simgesi

Yılın Indie'si hobi, amatör ve profesyonel Indie geliştiricilerinin en büyük kutlamasıdır. Rekor katılım ve çok sayıda güncelleme, sürüm ve yeni projelerle 2010, sıkıcı üçlü A oyunlarından sıkılan herkesi tekrar heyecanlandırmak için hediyelerle dolu bir yıl oldu.

Minecraft birkaç üst düzey ödüle layık görüldü:

Editörün Seçimi[düzenle | kaynağı değiştir]

Haber bu siteye geldiğinde, hepsini elemek, düzenlemek ve yerleştirmek benim işim, böylece yaptığınız her şeyi gördüğümü söylemek güvenlidir. Bu yıl ilgili MOTY/IOTY etkinliğimiz birinci aşamasında ModDB ve IndieDB'ye akan haber miktarı büyük bir artış gördü, ancak diğer "yıl sonu" projelerime harcamak için yeterli zamanım yok, ancak geçen yıl olduğu gibi fazladan oy almak için bazı ilginç promosyonlar yapan birkaç ekiptir. -- Henley, ModDB Personeli
Önceki yıllarda MOTY ve IOTY'ler, yılın ürettiği mod ve oyunlara odaklandık. Bu yıl hepinizin bildiği ve sevdiğiniz oyunların arkasındaki ekipleri sergiliyorum. En iyi yaptıklarını yaparak (gelişerek) ya da sadece harika adamlar olarak göze çarpan geliştiriciler. -- Henley, ModDB Personeli
2010 saw many inspiring releases that have created quirky or interesting mechanics for gamers to enjoy throughout the year. To be nominated for an award in Most Innovative, unique gameplay is key.
2010, çok oyunculu odaklı Indie oyuncuları için harika bir yıl oldu, birçok yeni heyecan verici proje ve yeni mp genişletmeleri ile iyi bir sürüm oldu. En İyi Çok Oyunculu bir ödül için aday gösterilmek için Indie projelerinin 2010 boyunca önemli ölçüde güncellenmesi ve çok oyunculu odaklı olması gerekiyor. -- Henley, ModDB Personeli
2010, singleplayer indie sürümleri için harika bir yıl oldu. En İyi Tek Oyunculu ödül için aday gösterilmek için Indie projelerinin 2010 yılında önemli ölçüde güncellenmesi ve Tek Oyunculu bir bölümünün olması gerekir.

Oyuncunun Seçimi[düzenle | kaynağı değiştir]

Oylama, teşvik etme ve karar verme konusunda sayısız gün geçtikten sonra hepsi bu noktaya geliyor. Minecraft ilk yıllık IOTY yarışmasının ilk galibi ve beraberinde gelen tüm övünme haklarını talep ediyor!

Kek[düzenle | kaynağı değiştir]

Minecraft'ın yaratıcısı Markus "Notch" Persson, 2010 IOTY'nin En İyi Oyun ödülünü kazanırsa Minecraft'a kek ekleyeceğine söz verdi. Oyun sadece yılın Oyuncunun Seçimi indie değil, aynı zamanda Editörün En İyi Tek Oyuncu, En Yenilikçi, En İyi Geliştirici ve En İyi MOTY/IOTY Promosyonları yanı sıra Editörün En İyi Çok Oyunculu'dur. Java Edition Beta 1.2 yayınlandığında kek yenilebilir, yerleştirilebilir bir eşya olarak eklendi.