Hayatta kalma

Minecraft Wiki sitesinden
Thelllk (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 21.03, 16 Kasım 2020 tarihli sürüm
Şuraya atla: kullan, ara

prokokuk

Hayatta kalma modu, Minecraft'taki ana oyun modlarından biridir. Oyuncular gelişmek ve hayatta kalmak için kaynakları toplamalı, yapılar inşa etmeli, Moblarla savaşmalı, yemek yemeli ve dünyayı keşfetmelidir.

Bedrock Edition'da oyuncular, Hayatta Kalma Modunda hile kapalı, eklentiler kapalı ve ana bilgisayar ayrıcalıkları kapalıyken oynarken Düz'e ayarlanmayan bir dünyada başarılar elde edebilir. Bir oyuncu yaratıcı modda bir dünya yaratır ve daha sonra Hayatta Kalma Moduna yüklerse, oyuncu o dünyada başarılar kazanamaz. Minecraft Survival'da asıl amaç hayatta kalmak, inşa etmek, keşfetmek ve eğlenmektir, ancak Survival'da isteğe bağlı bir hedef Ender Ejderhası'nı ve Wither'ı yenmektir.

Oynanış

Hayatta Kalma'da, oyuncuların eşya toplamak için bir envanteri vardır. Bu ögeler, (Kazma, Balta, Kılıç, Çapa, Kürek) ve diğer ögeler dahil olmak üzere araçlar oluşturmak için tariflerde kullanılabilir. Ayrıca sol alt köşedeki tarif kitabına tıklayarak tariflere daha kolay erişilebilir. Bu süreç üretim olarak bilinir. Çoğu üretim tarifleri bir çalışma masası gerektirir. Bazı ögeler normal üretimle elde edilemez ve işlenmesi için bir fırın gerektirir. Bira yapma, tamir etme ve büyüleme gibi diğer kullanımlar için çeşitli başka üretim istasyonları mevcuttur.

Hayatta Kalma modunda, oyuncu çevreden (düşme hasarı, boğulma ve lav) ve saldırgan moblardan (saldırgan mobların devre dışı bırakıldığı barışçıl modda oynanmıyorsa) hasar alabilir. Yeterli hasar alan bir oyuncu ölür ve bir doğum noktasına geri döner.

Hileler etkinleştirilirse, oyuncu "/gamemode survival" hayatta kalma komutunu kullanarak Hayatta Kalma moduna geçebilir ancak başarı kazanamaz.

Hedefler

Şunlara da bakın: Öğreticiler/Başlangıç Rehberi

Oyuncu, hayatta kalma modunda en sonunda ejderhayı yenerek bir "sona" ulaşabilir, ancak bu oyunu sonlandırmaz; bir kupa öğesi (bir ejderha yumurtası), büyük miktarda deneyim sağlar, "End Poem'i" tetikler ve dış uç adalara daha kolay erişim sağlamak için bir geçidin kilidini açar; ortak bir hedef, önceden tanımlanmış tüm başarıları gerçekleştirmektir (Java Sürümündeki Gelişmeler). Okyanuslar ayrıca mercanlara, anıtlara ve koruyucu ve boğulmuş gibi uyarlanmış yaratıklara sahip oldukları için keşfe davet ediyor. Oyuncu ayrıca isteğe bağlı olarak bir nether yıldızı elde etmek için Wither patronuyla savaşabilir, böylece bir işaretçi üretebilir ve bu da oyunun tüm başarılarını tamamlar. Bir oyuncu, End'de bir End City bulduktan sonra elytra ve daha fazlasını arayabilir.

This page has been tagged for and is currently pending deletion per user request Discuss
This is due to a violation of the rules or by the author's request.
Reason: Spam